Ewolucja Nowej Ery spoczywa na fundamencie Wiedzy i Piękna.
Nicholas Roerich
Drzewa na dworku są bardzo okazałe. Rozciągają się wysoko i wytwornie z poczuciem celu i przynależności. Niektóre z nich posadzono ponad dwieście lat temu. Są one szczególnie inspirujące. Bezmiar historii zakorzeniony w tym parku wspiera tę posiadłość jak ponadczasowa, królewska opowieść. Zwroty akcji dostarczyły pokoleniom graczy własnego wkładu do narracji, która stoi przy drzwiach jak gospodarz, który czeka na swoich gości.
Nie zapomnieliśmy o tym, co było poważane przez poprzednich mieszkańców; poezja, muzyka, malarstwo, edukacja – estetyka XVIII-wiecznych dworów w Polsce jest nadal dostrzegalna. Cofamy się w czasie za pośrednictwem obrazów portretowych, zdjęć zrobionych kilka dni przed wojną, części Pałacu wciąż w ruinie, małej kapliczce stojącej na zewnątrz jak gargulec na drapieżniki, które mogłyby zakłócić spokojną atmosferę; są to cechy obejmujące to, co pamiętamy i to, co utrzymuje swoją integralność.
Sichów jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą się gromadzić i rozmawiać o filozofii, polityce, nauce, medycynie, poezji, sztuce, zwłaszcza o charakterze pionierskim. Partnerstwo między tym, co najlepsze w tradycji i tym, co obecnie się rozwija, kwitnie w tym środowisku. Tradycja zachowuje, a przyszłość prezentuje. Nowa świadomość pragnie się narodzić. Salony literackie wyłaniają się w czasach wielkiego niepokoju politycznego oraz w czasach renesansu kulturowego. Żyjemy właśnie w takich czasach.
Budynek w Sichowie jest doskonałym miejscem konferencje. Jesteśmy w stanie spełnić obecne wymogi dotyczące potrzeb audiowizualnych. Zapewniamy transport do i z lotniska w Krakowie. Nasze sale wykładowe i warsztatowe są idealnym rozwiązaniem dla grup od 25 do 30 uczestników. Oferujemy również pokoje z łazienką (dwuosobowe, trzyosobowe, czteroosobowe oraz pięcioosobowe). Wsie w odległości dwudziestu minut z Sichowa mają znaczenie historyczne, ich historia sięga XI wieku. Nasze obiekty gastronomiczne oferują tradycyjną kuchnię polską, wegańską i śródziemnomorską.
Na naszej stronie internetowej w www.sichow.pl można wirtualnie zwiedzić naszą nieruchomość, obejrzeć pokoje, sale wykładowe i przeczytać więcej o naszej historii.
Dom i Biblioteka Sichowska zaprasza.
Comments are closed.