Biografia

„Zakorzenienie jest być może najważniejszą i równocześnie najbardziej zapoznaną potrzebą duszy ludzkiej… istota ludzka zakorzenia się poprzez rzeczywisty, czynny i naturalny udział w istnieniu jakiejś wspólnoty, która zachowuje żywe skarby przeszłości i wybiega swymi przeczuciami w przyszłośćzniszczona przeszłość nigdy nie wraca. Niszczenie przeszłości jest więc może największą ze zbrodni. Zachowanie tych drobnych resztek powinno stać się dziś dla nas prawie jakąś idee fixe…”

Trzeba zatrzymać straszliwe wykorzenienie…” Zakorzenienie: Wstęp do deklaracji wobec istoty ludzkiej, Simone Weil

paul-kieniewicz-Medium-450x450

Paul Kieniewicz 

urodził się w Szkocji. Posiada on wyższe wykształcenie w dziedzinie astronomii i geofizyki. Jego badania obejmują różne tematy, takie jak astronomia, geologia, hipoteza Gai, badania świadomości oraz chrześcijaństwo gnostyczne. Jest on współautorem (z Andrzejem Głażewskim) Harmony of the Universe  oraz powieści science fiction Gaia’s Children i Immortality Machine. Obecnie jest członkiem zarządu Scientific and Medical Network i współredaktorem Paradigm Explorer. Wraz z żoną Amber, jest on obecnie zarządcą Domu i Biblioteki Sichowskiej, znajdującej się 20 km od Wójczy, miejsca urodzenia jego matki, Róży Popiel.

Amber Poole Kieniewicz

przez długi czas studiowała psychologię Junga i była menedżerem programowym Centerum Junga w Houston. Jest absolwentką Edward Albee Advanced Playwriting Master’s Class, 1998-2001, Szkoły Teatru i Tańca Uniwersytetu w Houston. Jej sztuki to: Walking Zoe (2001), The Sweet Smell of Ligustrum (2010) i The Ecstasy of Mary Magdalene (2015). Jej głównym zainteresowaniem i kluczowym punktem jej pracy jest ochrona estetyki, zwłaszcza poezji przed silną falą materializmu.

amber-kieniewicz-Medium-450x450
ENPL