Wielki Zachwyt Wszystkim – działania twórcze w przyrodzie
’Wielki Zachwyt Wszystkim’ to innowacyjny projekt, którego celem jest włączanie dzieci (4-7 lat) i ich rodziców do świadomego, aktywnego i twórczego uczestnictwa w kulturze poprzez kreatywne działania w przyrodzie. Podczas cyklu warsztatów prowadzonych przez profesjonalnych twórców i edukatorów uczestnicy rozwijali swoją kreatywność, ale także wzmocnili lokalną tożsamość i zyskali dostęp do kultury oraz innowacyjnych narzędzi edukacyjnych, który na co dzień jest utrudniony ze względu na brak oferty w regionie.
Projekt realizowany był w okresie czerwiec – październik 2020 na terenie parku przy Villi Sichów.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020
Projekt dofinansowano ze środków Gminy Rytwiany.
Oto, co przygotowaliśmy:
Koncert bębniarski i warsztaty Wielkie Granie (lipiec 2020, Piotr Stefański)
Wielkie Majsterkowanie – warsztat stolarsko-konstrukcyjny (lipiec 2020, Anna Bera)
Wielki Teatr – spektakl „Księżycowe opowieści” Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi” (październik 2020, Sława Tarkowska)
Wielkie Malowanie – warsztat wizualno-plastyczny ( sierpień 2020, Anna Szary)
Wielki Land Art – warsztaty z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych materiałów (wrzesień 2020, Justyna Kowalczyk)
Wielka Nuda – co się stanie, gdy się znudzisz? warsztaty kreatywności (październik 2020, Kamila Kobryń-Jacak)
Wielka Choreografia – warsztat ruchowy (wrzesień 2020, Monika Kiwak)
W sumie na naszych wydarzeniach gościliśmy ponad 300 osób, dzieci i rodziców z powiatu staszowskiego, choć zdarzali się także goście spoza regionu.
Pomysłodawczyniami i inicjatorkami projektu były współpracujące z nami mamy działające na co dzień w nieformalnej grupie Akademii Wielkiego Zachwytu przy Sichowskiej Fundacji Edukacyjnej.
Tegoroczny „Wielki Zachwyt Wszystkim” był dla mnie spełnieniem marzenia o pięknym festiwalu dziecięcym w starym parku w Sichowie. Jako mama dwóch małych chłopców odczuwam brak ciekawych zajęć dla najmłodszych w naszej okolicy. Niezmiernie cieszy fakt, że nasze warsztaty cieszyły się takim zainteresowaniem i że miejsca rozchodziły się szybko. To motywuje do kontynuacji projektu – mówi Barbara Zamożniewicz, współinicjatorka projektu.
Organizacja festiwalu połączyła dwie piękne inicjatywy uczestnictwa lokalnej społeczności w kulturze poprzez kreatywne działania na łonie przyrody. Ponadto dużą wartością projektu jest wzmacnianie więzi rodzinnych i proponowanie twórczych metod spędzania czasu dzieci z ich rodzicami.- dodaje Justyna Kowalczyk, koordynatorka.
Wszystkich zainteresowanych tego rodzaju działaniami dla dzieci zapraszamy na profil Akademii Wielkiego Zachwytu www.facebook.com/akademiawielkiegozachwytu
Comments are closed.